Když se myšlenka mění v realitu...

26. ledna 2016 v 21:17 | Altair
Aneb když se někdo zblázní a založí si blog, na kterém si chce vypsat celé svoje srdce. Nebo vlastně prsty.

Všechno má svůj smysl. Nic na naší planetě neexistuje, aniž by nezasahovalo do celku. Každý poryv větru má svoji příčinu, každé stéblo trávy vzešlo ze semene a každý tvor se narodil proto, aby jednou umřel a možná tu po sobě něco zanechal. Svět má systém, i když ho nikdo z lidí nevidí. Slunce je tu možná proto, aby jednou zhaslo a probudilo lidi z jejich zaslepenosti. Protože bloudíme v kruhu nejistoty, ze kterého nevidíme cestu ven. Každý se sám sebe ptá, co je jeho úděl. Proč má žít zrovna tady a teď, jaký má jeho život smysl. Ptáme se, kdo jsme. A nemůžeme se dostat k odpovědi, i když víme, jak je jednoduchá. Člověk se snaží najít sám sebe, přestože je pořád sám sebou, ve svém těle, ve své vlastní osobnosti s povahou, kterou nedokáže změnit.
Kdo jsem?
Nevím. Na tuto otázku stále nemohu najít odpověď. Ale přesto můžu říkat, že jsem to JÁ. Někdo, kdo má pár silných a mnohem více slabých stránek, kdo hledá sám sebe a kdo v životě vidí něco víc a něco míň. A někdo, kdo se rozhodl svěřit své názory světu, protože mu na něm záleží. Proto primárně tento blog vznikl - externí úložiště pro mé myšlenky, názory a zvláštní nápady.
Občas mám pocit, že se udusím vlastní vzpomínkou. Na hrudi cítím nesnesitelnou tíhu, kterou potřebuji dostat z těla ven. Ale nejde to, slzy a dokonce ani ničení nábytku a vybavení domácnosti, které je právě v mém dosahu, rozhodně nepomáhá. Svěřit se reálné osobě se mi občas zdá moc riskantní, protože informace se často šíří rychleji než světlo. Možná se bojím toho, že budu vidět. Že se o mně ostatní něco dozví, poodhalí roušku mé osobní anonymity a tajemna, které si tak pečlivě střežím. Kdo ví, jestli je blog nejlepší místo, kde se s něčím svěřit a kde se ze všeho vypsat. Ale věřím, že je místem, kde se vylepším alespoň v písemném vyjadřování a kde konečně dokážu mé názory prezentovat nahlas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama