Kam mizí vlci?

20. února 2016 v 11:34 | Altair |  Realita
Zdá se, že jejich počet narůstá. Evropa se ukazuje jako jejich pravý domov, kam se pomalu vracejí. I Česká republika hostí na svém území už několik rodin vlků. Časy se pro ně obrací k lepšímu… Opravdu? Nebo jsou všechno jen údaje, které mají uspokojit milovníky šelem?


Jsou zvířata opravdu dostatečně chráněna?

Ochránci zvířat každodenně vyráží do terénu, aby zajistili bezpečnost zvířat v národních parcích. Ruku v ruce s moderními technologiemi udržují přehled o tom, co se tam děje. A zřejmě jim neujde ani fakt o nalezených mrtvolách zvířat, která skončila s kulkou v boku. Zajímavější je každopádně to, že se vlci vrací do ČR. Ti mrtví v USA se nezdají být podstatní.

Vlk - symbol zla a agrese

Lidé začali podnikat výpravy proti vlkům s příchodem domácích zvířat. Ta pro šelmu představují snadnou kořist, zavřenou v ohradě na jednom místě. Ulovit ovci zahnanou do kouta je mnohem jednodušší než honit po louce králíka, ze kterého je stejně nakonec méně masa. Lidé si začali ochočená zvířata hlídat. Vytáhli i zbraně, pušky a začali střílet. Vlci už nezmohli nic v okolí lidských obydlí, kde byli zabíjeni čistě kvůli ochraně lidského majetku. Jenže to nestačilo. Někteří si oblíbili jejich kožichy a vydávali se na lov i do vlčích teritorií. A spousta států jejich lov podporovala. Pořád existovaly zmínky o nelítostných bestiích, které sežerou vše, co jim přijde do cesty. Dokonce i národní parky byly zakládané na ochranu ovcí! Vlk se postupem času zřejmě stal symbolem něčeho zlého a agresivního, čeho je potřeba se obávat. Kdybychom ale zašli v čase ještě o několik století dozadu, najdeme hodně národů, které vlky uctívali. Stejně jako Slované.

Možná se zdá, že vlci jsou už za vodou, chráněni na každém kroku. Ale i přes ochrannou ruku ochranářů se vlci stále loví (mluvím především o Spojených státech). Hranice národních parků jsou mnohdy nejasné i pro lidi, natož pro zvířata. Nedokáží rozpoznat, kde končí bezpečné pásmo a kde se na ně sesypou lovci. Jakmile vlk překročí pomyslnou čáru chráněného území, ocitá se v nebezpečí života.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 20. února 2016 v 18:39 | Reagovat

pěkný blog, zvu tě na svůj

2 Altair Altair | 21. února 2016 v 20:35 | Reagovat

Jo? Díky! Přidávám ti jedno číslo do statistiky a mizím pryč. Asi... No,  to je vlastně jedno. Nemáš zač :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama