Jak na tRPG II. - Registrace aneb tvorba postavy

13. května 2016 v 22:19 | Altair |  tRPG
První, co vás ve hře potká a někdy i nemile překvapí nebo naopak nadchne, je registrace nové postavy. Každá otrpg ji má nastavenou jinak, proto se vždy řiďte pokyny administrátorů. Podle informací, které v registraci uvedete, vám bude vytvořen herní profil. Údaje jsou už většinou neměnitelné, proto si dejte na své nové postavě záležet. Přeci jen s ní strávíte ještě spoustu času!


Chcete se hrou bavit a opravdu si ji užít, co nejvíc to jde? Zvolte si takovou postavu, která bude částečně odrážet vás, nebo naopak bude něčím zajímavá, výjimečná a se kterou budou vaše charaktery "ladit". Pokud pro postavu nemáte nadšení a výsledek se vám nelíbí, nemá cenu za ní psát. Takový charakter nedokážete aktivně udržet dlouho. Volte si k postavě takové rysy, které vás opravdu zaujmou.
V registraci po nás často chtějí hafo informací. Udělejte si o postavě obecný obrázek už předem, abyste přibližně věděli, co se k charakteru hodí a co ke které kolonce psát.
Základní údaje, které až na výjimky chtějí opravdu všude, jsou tou lehčí částí "přijímací zkoušky". Autoři hry tu chtějí uvést druh, pohlaví, datum narození a případně příbuzenské vztahy vaší postavy. Druh je daný herně - v některých hrách (vlčích) je druh nebo rasa pouze jeden. V jiných si musíte projít herní nápovědy a příručky, zjistit které národy na příslušném místě žijí. Projít si před hrou nápovědu, pravidla a základní herní instrukce je povinností každého hráče a kdo si je nepřečte, nikdy nemůže být zcela v obraze.
Pohlaví postavy nám říká, jestli je dotyčný žena nebo muž, samice nebo samec. Myslím, že žádné tRPG zatím "něco mezi" neuvádí do svých řad. Rozhodněte se podle toho, z jakého úhlu se vám píše lépe. Já jsem sice holka, ale mé postavy jsou z velké většiny mužské, protože se mi s nimi mnohem lépe hraje a manipuluje.
Datum a příbuzenské vztahy dále rozepisují v hrách samotných.
Jako nejdůležitější bod registrace se označuje povaha. Dejte si na ní záležet, bude vás doprovázet celou dobu. Musíte ji mít neustále na paměti a po ruce. Pokud je váš charakter introvert, nebude se pohybovat mezi velkým množstvím dalších postav a zřejmě nebude ani největší machr a exhibicionista. Naopak to platí samozřejmě také - pamatujte, že extroverti mají téměř nutkavou potřebu být neustále ve společnosti.
Není postava jako postava. Buďte originální, vytvářejte svůj charakter s klidem a přemýšlejte, zda za něj dokážete hrát. Zkuste ho vytvořit do všech detailů a popsat nejen, jak se chová navenek a jaké má hlavní charakterové rysy, ale i co ho nejvíce naštve, co rád dělá, co oceňuje na druhých a jak se chová mezi dalšími postavami. Přestože se tato část dá krásně rozepsat a rozvést, málo hráčů to dělá. A je to velká škoda.
Na rozdíl od povahy minulost vyžadují jen některé hry. U historie je taktovka fantazie pouze ve vašich rukou, administrátoři však neradi vidí příliš neracionální a dětinské zvraty. Věřím, že vymyslet příběh své postavy dokáže opravdu každý.
Pro další průběh hry máte možnost si vybrat z několika magií, dalších vlastností nebo schopností. Je jen na vás, jaké si zvolíte a jak je rozvrstvíte, ale mějte na paměti, že ideálně by měly celkově sedět k vaší postavě. Magie se často vybírá podle zájmů nebo zajímavých vlastností charakteru, které vychází z povahy.
Nakonec můžete přidat zajímavosti a dodatky, ty jsou už ale nepovinné. Když je vaše postava něčím opravdu výjimečná, popište jak a ideálně i proč, co jí výjimečnost přináší za potíže i radosti. Nikdy nezapomínejte, že žádná postava není nepřemožitelná a u každého charakteru byste měli nechat prostor i pro největší slabost.

Na vytváření registrace si najděte delší chvíli, kdy budete mít tvořivou náladu, a práce vám půjde od ruky. Zkuste si to celé první rozvrhnout celkově, abyste věděli, za koho chcete hrát. Postava vám zůstane už napořád a můžete si s ní nakládat, jak chcete. Ale pozor: pouze v mezích informací, které jste napsali právě do registrace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama